Abdullah Çalışkan Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Abdullah Çalışkan Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Abdullah Çalışkan, milletvekili, Avrupa Birliği uzmanı.

16 Mart 1974 tarihinde Ankara’da doğmuştur.

Eğitim Hayatı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yönetimi Programı’nda yüksek lisans yapmıştır. Başkent Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Doktora Programı’nda “AB Üyelik Sürecinde Kamu Örgütlerinde Yaşanan Değişim” konulu tezi ile doktorasını tamamlamıştır. Çok iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

BEL-KO Limitet Şirketi Danışmanı, Beğendik AŞ Bütçe ve Planlama Uzmanı, OSTİM Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme AŞ Proje ve Dış Ticaret Yöneticisi, Dışişleri Bakanlığı, Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Avrupa Birliği Merkezi Finans ve İhale Birimi Bölgesel Kalkınma Sektör Koordinatörü, Avrupa Birliği Müzakereleri Müzakere Heyeti Üyesi olarak görevlerde bulunmuştur.

Siyasi Hayatı

3 Kasım 2002 (22. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Adana, 22 Temmuz 2007 (23. Dönem) ve 12 Haziran 2011 (24. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde ise AK Parti Kırşehir Milletvekili seçilmiştir. TBMM Avrupa–Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi, Türkiye–Venezuela Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı olarak görevlerde bulunmuştur. Türk Dünyası Parlamenterler Vakfı (TDPV) Başkanı’dır.

Eşi ve Çocukları

Evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www5.tbmm.gov.tr/TBMM_Album/Cilt1-4.pdf Erişim: 10. 05. 2022
https://www.tbmm.gov.tr/Milletvekilleri/MilletvekiliDetay?donemKod=24&sicil=Ybv0N2IxNH8= Erişim: 10. 05. 2022
https://www.akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/24-donem/kirsehir/abdullah-caliskan/ Erişim: 10. 05. 2022
https://twitter.com/acaliskan40 Erişim: 10. 05. 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir