Agah Kafkas Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Agah Kafkas Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Agah Kafkas, milletvekili, bakan yardımcısı, sendikacı.

1 Ocak 1956 tarihinde Çorum Alaca’da doğmuştur.

Eğitim Hayatı

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olmuştur. Az düzeyde İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Öz Gıda–İş Sendikası Genel Sekreter Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Öz Gıda–İş Sendikası Genel Sekreteri ve Genel Başkanvekili, Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Mali Sekreteri, Uluslararası Gıda Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, Avrupa Gıda Tarım ve Turizm İşçileri Federasyonu Doğu Akdeniz Bölge Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görevlerde bulunmuştur. Avrupa Gıda Tarım ve Turizm İşçileri Federasyonu (EFFAT) Doğu Akdeniz Bölge Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. 2011 yılında Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcılığı’na atanmıştır.

Siyasi Hayatı

3 Kasım 2002 (22. Dönem) ve 22 Temmuz 2007 (23. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Çorum Milletvekili seçilmiştir. 22. Dönem’de Türkiye–Moldova Dostluk Grubu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Demokrasi Komitesi Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. 23. Dönem’de TBMM Demokrasi Komitesi Başkanlığı görevini sürdürmüştür.

Eşi ve Çocukları

Evli ve beş çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/Milletvekilleri/MilletvekiliDetay?donemKod=23 HYPERLINK “https://www.tbmm.gov.tr/Milletvekilleri/MilletvekiliDetay?donemKod=23&sicil=OEaNhdeDAIo”& HYPERLINK “https://www.tbmm.gov.tr/Milletvekilleri/MilletvekiliDetay?donemKod=23&sicil=OEaNhdeDAIo”sicil=OEaNhdeDAIo= Erişim: 21. 10. 2021
https://www5.tbmm.gov.tr/TBMM_Album/Cilt3/Cilt3.pdf Erişim: 21. 10. 2021
https://www.akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/22-donem/corum/agah-kafkas/ Erişim: 21. 10. 2021
https://www.hurriyet.com.tr/gundem/ag-h-kafkas-kimdir-18829359 Erişim: 21. 10. 2021

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir