Ahmet Kılıç Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Ahmet Kılıç Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Ahmet Kılıç, milletvekili, iş adamı.

27 Mart 1986 tarihinde Bursa’da doğmuştur.

Eğitim Hayatı

Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi’ni bitirmiştir. Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO Yerel Yönetimler Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur.

Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans yapmıştır. İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Çalışma Hayatı

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren aile şirketlerinde yöneticilik yapmıştır. Yürüttüğü görevler sırasında birçok uluslararası projenin ve gençlik değişim programlarının gerçekleşmesinde önemli katkılar sağlamıştır.

Siyasi Hayatı

2003 yılında AK Parti Bursa İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi olarak siyasi hayatına başlamıştır. AK Parti Bursa İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı, AK Parti Bursa İl Gençlik Kolları Başkanlığı, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Teşkilat Başkanlığı, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyeliği, Çevre, Şehir ve Kültür ve AR-GE Birim Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

24 Haziran 2018 (27. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Bursa Milletvekili seçilmiştir. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi, Kuzey Makedonya Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Eşi ve Çocukları

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=27&sicil=EHFQMXvaBFk= Erişim: 12. 12. 2022
https://www.akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/27-donem/bursa/ahmet-kilic/ Erişim: 12. 12. 2022
https://twitter.com/ahmetkilic16 Erişim: 12. 12. 2022
https://www.instagram.com/kilicahmet16/ Erişim: 12. 12. 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir