Ali Ercoşkun Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Ali Ercoşkun Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Ali Ercoşkun, milletvekili, bilgisayar programcısı.

19 Haziran 1971 tarihinde Karabük’te doğmuştur. Bolu’nun merkez Yukarısoku Köyü nüfusuna kayıtlıdır.

Eğitim Hayatı

İlk ve ortaöğrenimini Bolu’da tamamlamıştır. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü ile Anadolu Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Bölümü’nü bitirmiştir. Çok iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Bolu İlim Yayma Cemiyeti Üyeliği ve 2. Başkanlığı, MÜSİAD Üyeliği, Boğaziçi Üniversiteliler Derneği Kurucu Üyeliği, Mimar Sinan Vakfı Bolu Şubesi Kuruculuğu ve Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Bilişim sektöründe ilk 500 firma arasında yer alan Ercoşkun Bilgisayar Limited Şirketi’nin kurucusu ve yöneticisidir.

Siyasi Hayatı

Refah Partisi Bolu İl Yönetim Kurulu Üyesi, Refah Partisi Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2001 yılında AK Parti Bolu İl Teşkilatı’nın kurucuları arasında yer almıştır. 2002 – 2003 yılları arasında Merkez İlçe Başkanlığı, 2009 – 2011 yılları arasında Bolu İl Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir.

12 Haziran 2011 (24. Dönem), 7 Haziran 2015 (25. Dönem) ve 1 Kasım 2015 (26. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Bolu Milletvekili seçilmiştir. AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. AK Parti Genel Merkez AR–GE ve Eğitim Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi Ekonomik Komite Başkalığı ve Başkanlık Divanı Üyeliği, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Sözcülüğü, Dışişleri Komisyonu Üyeliği, Bilişim ve İnternet Meclis Araştırma Komisyonu Üyeliği ve Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Eşi ve Çocukları

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=26&sicil=EFShX2HUaUs= Erişim: 10. 10. 2022
https://www.akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/26-donem/bolu/ali-ercoskun/ Erişim: 10. 10. 2022
https://twitter.com/aliercoskun Erişim: 10. 10. 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir