Ali Muhittin Taşdoğan Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi

Ali Muhittin Taşdoğan Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi

Ali Muhittin Taşdoğan, milletvekili, hekim, öğretim üyesi.

1973 yılında Gaziantep İslahiye’de doğmuştur.

Eğitim Hayatı

İlk ve ortaöğrenimini Gaziantep’te tamamlamıştır. 1997 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2007 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon Kliniği’nde uzmanlığını tamamlamıştır. Çok iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Ülkenin çeşitli bölgelerinde doktorluk yapmıştır. 2015 yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Anestezi Teknikerliği Bölümü Kurucu Öğretim Üyesi olarak Yrd. Doç. Dr. kadrosunda çalışırken milletvekili adaylığı için ayrılmıştır.

Özel bir hastanenin yönetim kurulu üyeliğini yapmıştır. Türk Tabipler Birliği, Türk Anestezi ve Reanimasyon Derneği, Yoğun Bakım Derneği, Bilimsel Nöralterapi Derneği, Karakoyunlular Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarında üye olarak görev almıştır.

Çeşitli gazete ve dergilerde siyasi, sosyal ve sağlık içerikli yazıları yayımlanmıştır. Makaleleri; PubMed – Indexed for Medline, The Internet Journal of Anesthesiology, Journal of Clinical Anesthesia gibi bilimsel dergilerde yer almıştır. İstanbul’da düzenlenen 3. Ulusal Pediyatrik Anestezi Kongresi, Brüksel’de düzenlenen 26. Uluslararası Acil Tıp Sempozyumu ve Güney Afrika’da düzenlenen Dünya Anestezi Kongresine katılmış, sunumlarda bulunmuş ve sunumları yayımlanmıştır.

Siyasi Hayatı

2014 – 2018 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanlığı görevini yürütmüştür. 24 Haziran 2018 (27. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep Milletvekili seçilmiştir. TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi, TBMM MHP Grup Yönetim Kurulu Asil Üyesi olarak görevler yapmaktadır.

Eşi ve Çocukları

Ali Muhittin Taşdoğan, evli ve dört çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=27&sicil=D9ADmKosVZM= Erişim: 09. 11. 2022
https://twitter.com/drtasdogan Erişim: 09. 11. 2022
https://www.instagram.com/drtasdogan/ Erişim: 09. 11. 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir