Ali Şeker Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Ali Şeker Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Ali Şeker, milletvekili, hekim.

8 Nisan 1968 tarihinde Sivas’ta doğmuştur.

Eğitim Hayatı

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü Hastane İşletmeciliği programını bitirmiştir. Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ihtisas yapmıştır. İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

İstanbul Tabip Odası’nda çeşitli görevler almıştır. Doğubayazıt, Bakırköy, Büyükçekmece Devlet Hastanesi, Bağcılar, Bahçelievler ve Esenyurt Semt Polikliniği Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalışmıştır.

İstanbul Tabip Odası, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Türk Cerrahi Derneği, Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği Üyesi’dir.

Siyasi Hayatı

2004 yılında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Genel Meclisi Üyeliği, 2005 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Büyükçekmece İlçe Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

7 Haziran 2015 (25. Dönem), 1 Kasım 2015 (26. Dönem) ve 24 Haziran 2018 (27. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili seçilmiştir. TBMM Çevre Komisyonu ve AB Uyum Komisyonu Üyeliği yapmıştır. TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Eşi ve Çocukları

Ali Şeker, evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=27&sicil=CmhUpW2Tmts= Erişim: 06. 01. 2023
https://www.aliseker.com/hakkimizda/ Erişim: 06. 01. 2023
https://twitter.com/draliseker Erişim: 06. 01. 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: