Alim Tunç Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Alim Tunç Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Alim Tunç, milletvekili, hekim.

5 Haziran 1964 tarihinde Uşak’ın Eşme İlçesi Ulucak Köyü’nde doğmuştur.

Eğitim Hayatı

1983 yılında Turgutlu İmam Hatip Lisesi’ni bitirmiştir. 1990 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Erzurum Tortum Sağlık Grup Başkanı olarak mecburi hizmetini tamamlamıştır. 1992 yılında Uşak Banaz Bahadır Köyü’ne tayin olmuştur. Uşak Merkez 1 Nolu Sağlık Ocağı, Kızılay Kan Merkezi, Uşak Belediyesi Tabipliği görevlerinde bulunmuştur. Uşak Cezaevi Hekimliği ve Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uşak Mediko Sosyal Merkezi Hekimliği yapmıştır.

Özel Uşak Tıp Merkezi’ni kurmuş ve yöneticiliğini üstlenmiştir. Türk Sağlık Sen Uşak Şube Yönetimi’nde bulunmuştur. TTB Uşak Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ve Merkez Delegesi olarak görev yapmıştır. 2007 yılında Sağlık Bakanlığı Müşavirliği’ne atanmıştır.

Türkiye Beyaz Ay Derneği ve Yeni Dünya Vakfı’nda görevleri aktif olarak devam etmektedir. Amatör kulüplerde futbol, basketbol ve voleybol oynamıştır. İyi bir satranç oyuncusudur.

Siyasi Hayatı

3 Kasım 2002 (22. Dönem) ve 1 Kasım 2015 (26. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Uşak Milletvekili seçilmiştir. 22. Dönem’de Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyeliği, Kosta Rika-Türkiye Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Eşi ve Çocukları

Alim Tunç, evli ve dört çocuk babasıdır.

Kaynakça

TBMM ALBUM Erişim: 19. 04. 2022
https://www.tbmm.gov.tr/Milletvekilleri/MilletvekiliDetay?donemKod=26&sicil=Hyz2DFOay80= Erişim: 19. 04. 2022
https://twitter.com/alimtunc Erişim: 19. 04. 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: