Alpay Antmen Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Alpay Antmen Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Alpay Antmen, milletvekili, avukat.

27 Ekim 1969 tarihinde Mersin’de doğmuştur.

Eğitim Hayatı

İlk ve ortaöğrenimi Mersin’de tamamlamıştır. 1990 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1993 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans yapmıştır. İyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Kasım 1991 tarihinden bu yana Mersin’de serbest avukat olarak çalışmıştır. Mersin Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği, Genel Sekreterliği, Başkan Vekilliği ve Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Türkiye Barolar Birliği Delegeliği yapmıştır.

Çağdaş Hukukçular Derneği, Mersin Tenis İhtisas Kulübü Derneği, Mersin Tüccar Kulübü Derneği, İçel Sanat Kulübü Derneği, Akdeniz Opera ve Bale Kulübü Derneği, Mersin Sanat Festivali Derneği Üyesi ve Yöneticisi olarak sosyal ve sanatsal faaliyetlerde bulunmuştur.

Siyasi Hayatı

24 Haziran 2018 (27. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili seçilmiştir. TBMM Adalet Komisyonu Üyesi olarak görev yapmıştır.

CHP Grup Disiplin Kurulu Üyesi, CHP İnsan Hakları Çalışma Grubu Üyesi, CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevler üstlenmiştir.

Eşi ve Çocukları

Alpay Antmen, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=27&sicil=WO6xfOOEZ40= Erişim: 31. 10. 2022
https://alpayantmen.net/ozgemis Erişim: 31. 10. 2022
https://www.instagram.com/avantmen33/ Erişim: 31. 10. 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir