Aslıhan Karalar Kimdir? Nereli, Dizileri, Hayatı

Aslıhan Karalar Kimdir? Nereli, Dizileri, Hayatı

Aslıhan Karalar, oyuncu, manken ve voleybolcu.

27 Nisan 1999 tarihinde Ankara’da doğan Karalar’ın annesi Çanakkaleli, babası ise Ankaralıdır. Annesi ve babasıda ODTÜ’de Elektrik Elektronik Mühendisliği okudu. Boyu 178 cm olan Karalar’ın kilosu ise 51’dir.

Eğitim Hayatı

Boğa burcu olan Karalar, Ortaokul eğitimi sırasında Fransızca öğrendi. Ankara Bilkent Uluslararası Laboratuar Lisesi’nden mezun oldu. Üniversite eğitimini Londra’da, Kings College İşletme ve Sosyal Bilimler bölümünde yapmaktadır.

Karalar, eğitimine oyunculuk ve modelliğe devam edebilmek için bir süre ara verdi.

İş Hayatı

Karalar, 2017 yılında Kıbrıs Girne’de düzenlenen Best Model of Turkey yarışmasını katıldı. Birincilik ile yarışmayı tamamlayan Karalar, yarışmanın ardından aynı yıl Fransa Paris‘te gerçekleştirilen Best Model of World yarışmasına katılmaya hak kazandı. Aslıhan Karalar, burada da birinci seçildi. Aslıhan Karalar, yarışmaya katılmasını şu sözlerle açıklamıştır:

“Best Model of Turkey’e fotoğraflarımı gönderip başvurumu yapmam, yurtdışı üniversite kabullerim kesinleştikten sonra, son dakikada ve tamamıyla şansımı denemek içindi.”

Yarışma birincilik alması nedeniyle tanınan Karalar, 2018 yılında Şahin Tepesi adlı dizi ile oyunculuk kariyerine adım attı. Dizide Ezgi karakterini canlandırdı. Melek Gençoğlu’nun yönettiği dizide Boram Kuzum, Aybüke Pusat, Ebru Özkan ve Zerrin Tekindor ile oynadı. Dizi iki kadının arasında kalan çiftin aşk için verdiği mücadeleyi anlattı.

Karalar lisanslı voleybolcu ve çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Ayrıca 7 yıl piyona ve bale eğitimi aldı.

Oyuncunun ınstagram adresine ‘aslihankaralar‘ linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Oynadığı Diziler

2018-2019 Şahin Tepesi

Kaynakça

https://www.imdb.com/name/nm10237084/
https://www.sabah.com.tr
http://www.milliyet.com.tr
https://www.aslihankaralar.com/sayfa/hakkimda/51
http://www.samdan.com.tr
http://www.hurriyet.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: