Atilla Ödünç Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Atilla Ödünç Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Atilla Ödünç, milletvekili, inşaat yüksek mühendisi.

1977 yılında Bursa’da doğmuştur.

Eğitim Hayatı

Bursa Erkek Lisesi’ni bitirmiştir. Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı Yapı Bilim Dalı’nda yüksek lisans yapmıştır.

2011 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Hükûmet Liderlik Okulu Siyaset Akademisi ile Amerikan Washington DC’de yüksek lisans eğitim programına katılmıştır. İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

2003 yılında kurduğu inşaat-mühendislik firmasıyla iş dünyasına katılmıştır. MÜSİAD Bursa, BALKANTÜRK Eğitim Vakfı, BALKANTÜRKSİAD, İMSİAD, Bursaspor ve İnşaat Mühendisleri Odası Üyesi olarak görevler almıştır.

Siyasi Hayatı

AK Parti Bursa İl Gençlik Kolları’nda İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Seçim İşleri Birim Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2009 ve 2014 yerel yönetim seçimlerinde Gürsu ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği’ne seçilmiştir. Büyükşehir Belediye Meclis Kâtip Üyeliği, İmar Komisyon Başkanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanvekilliği ve Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekilliği görevlerini üstlenmiştir.

24 Haziran 2018 (27. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Bursa Milletvekili seçilmiştir. TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi ve Türkiye – Zambiya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Eşi ve Çocukları

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=27&sicil=0ZNFQZpdSm0= Erişim: 12. 12. 2022
https://www.akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/27-donem/bursa/atilla-odunc/ Erişim: 12. 12. 2022
http://atillaodunc.com/ Erişim: 12. 12. 2022
https://twitter.com/atillaodunc16 Erişim: 12. 12. 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir