Aykan Erdemir Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Aykan Erdemir Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Aykan Erdemir, milletvekili, sosyal antropolog, öğretim üyesi.

28 Temmuz 1974 tarihinde Bursa’da doğmuştur.

Eğitim Hayatı

Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Harvard Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktora yapmıştır. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde ise Almanca bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Harvard Üniversitesi John F. Kennedy Kamu Yönetimi Okulu Hauser Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar Merkezi’nde araştırmacı, Harvard Üniversitesi Antropoloji Bölümü’nde öğretim görevlisi, ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. ODTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcısı, Karşılaştırmalı Sosyal Bilimler ABD Başkanı ve Akademik Değerlendirme ve Kalite Geliştirme Kurulu Üyesi olarak görevlerde bulunmuştur.

Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanmış çok sayıda kitabı, raporu ve bilimsel makalesi bulunmaktadır. Sosyoloji Derneği, Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı ve Bursaspor Taraftarlar Derneği Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır.

Siyasi Hayatı

12 Haziran 2011 (24. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili seçilmiştir. Türkiye – Avrupa Birliği (AB) KPK Üyesi olarak görevde bulunmuştur.

Eşi ve Çocukları

Aykan Erdemir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=24&sicil=WdWC6EqZVYQ= Erişim: 20. 12. 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir