Ayşe Eser Danışoğlu Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi

Ayşe Eser Danışoğlu Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi

Ayşe Eser Danışoğlu, milletvekili, öğretim üyesi.

10 Kasım 1962 tarihinde İstanbul’da doğmuştur.

Eğitim Hayatı

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Avrupa Topluluğunun Ekonomik Yapısı ile Amsterdam Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Okulu’nda Uluslararası ve Avrupa ile İlişkiler alanında yüksek lisans yapmıştır.

İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Bilim Dalı’ndan doktorasını tamamlamıştır. Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde ise Fransızca bilmektedir.

Çalışma Hayatı

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Anabilim Dalı’nda yardımcı doçent olmuştur. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Yönetim Kurulu Üyesi, Dış Ticaret ve AB Program Başkanı olarak görev yapmıştır.

İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Çeşitli ulusal ve uluslararası akademik dergilerde makaleleri yayınlanmış ve uluslararası konferanslara katılmıştır.

Siyasi Hayatı

12 Haziran 2011 (24. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili seçilmiştir. Türkiye – AB KPK Üyeliği yapmıştır.

Eşi ve Çocukları

Evli ve bir çocuk annesidir.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=24&sicil=kYcv6QK8+Ug= Erişim: 06. 01. 2023
https://chp.org.tr/ozgecmis/ayse-eser-danisoglu Erişim: 06. 01. 2023
https://twitter.com/aysedanisoglu Erişim: 06. 01. 2023
https://www.facebook.com/AyseEserDanisoglu/ Erişim: 06. 01. 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: