Ayşe Keşir Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM, Ak Parti

Ayşe Keşir Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM, Ak Parti

Ayşe Keşir, milletvekili, metin yazarı, iletişimci.

1967 yılında Düzce’de doğmuştur.

Eğitim Hayatı

Cağaloğlu Büyük Reşitpaşa İlkokulu’nu ve Zeytinburnu İmam Hatip Lisesi’ni bitirmiştir. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. 2013 yılında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Politikalar Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamlamıştır. Orta düzeyde İngilizce, Arapça ve Osmanlı Türkçesi bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Meslek yaşamına engellilere yönelik ilk yayın olan Yaşama Sevinci Dergisi’nde muhabir olarak başlamıştır. Bir grup arkadaşıyla birlikte Hanımeli Dergisi’ni çıkarmıştır. Hanımeli ve Kadın Gözüyle TV programlarını yapmıştır. Uzun yıllar özel televizyon kanallarında metin yazarlığı ve programcılık yapmış, çeşitli oyun ve senaryolar yazmıştır. 15’i aşkın radyo tiyatrosu seslendirmiş ve yayınlamıştır. Çeşitli gazete, dergi ve internet sitelerinde, toplum okumaları üzerine makaleleri ve köşe yazıları yayınlanmıştır.

AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, Genel Merkez Kadın Kolları MKYK ve MYK Üyeliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda Bakan Siyasi Danışmanlığı görevlerinde bulunmuştur. 1986 yılından bu yana çeşitli STK’larda yoksulluk, aile, kadın, gençler ve Türk Cumhuriyetleri üzerine çalışmalar yapmıştır.

Siyasi Hayatı

7 Haziran 2015 (25. Dönem), 1 Kasım 2015 (26. Dönem) ve 24 Haziran 2018 (27. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Düzce Milletvekili seçilmiştir. Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi, Aile Bütünlüğünün Korunması Araştırma Komisyonu Başkanı, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi olarak görevlerde bulunmuştur. 8 Mart 2021 tarihinde yapılan AK Parti 6. Olağan Kadın Kolları Kongresi’nde Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı’na seçilmiştir.

Eşi ve Çocukları

1989 yılında meslektaşı Feridun Keşir ile evlenmiştir. Üç kız çocuğu annesidir.

Kaynakça

https://www5.tbmm.gov.tr//develop/owa/milletvekillerimiz_sd.bilgi?p_donem=27&p_sicil=7106 Erişim: 06. 10. 2021
https://www.akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/27-donem/duzce/ayse-kesir/ Erişim: 06. 10. 2021
https://twitter.com/aysekesir?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Eauthor Erişim: 06. 10. 2021
https://www.instagram.com/ayse.kesir/?hl=tr Erişim: 06. 10. 2021

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir