Aziz Yıldırım Kimdir? Vali, Nereli, Eşi, Çocukları, Hayatı

Aziz Yıldırım Kimdir? Vali, Nereli, Eşi, Çocukları, Hayatı

Aziz Yıldırım, devlet adamı, mülki idare amiri.

1963 yılında Eskişehir Sivrihisar’da doğmuştur. Düzce nüfusuna kayıtlı olmakla birlikte, aslen Trabzon Şalpazarı ilçesindendir.

Eğitim Hayatı

1985 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1988 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Kamu Yönetimi” yüksek lisansı yapmıştır. İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Kaymakamlık mesleğine Afyon Kaymakam Adayı olarak başlamıştır. Saimbeyli (Adana) Kaymakamlığı, Saraykent (Yozgat) Kaymakamlığı, Kovancılar (Elazığ) Kaymakamlığı, Eğitim Dairesi Başkanlığı Şube Müdürlüğü, Aksaray Vali Yardımcılığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.

İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı, Afyonkarahisar ve Muş Valiliği görevlerini yürütmüştür. 26 Ekim 2018 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Tekirdağ Valiliği görevine atanmıştır.

Eşi ve Çocukları

Aziz Yıldırım, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynakça

http://www.tekirdag.gov.tr/tekirdag-valisi Erişim: 11. 05. 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir