Bahar Ayvazoğlu Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Bahar Ayvazoğlu Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Bahar Ayvazoğlu, milletvekili, matematiksel iktisatçı, edebiyatçı, proje uzmanı.

1976 yılında Trabzon’da doğmuştur.

Eğitim Hayatı

KTÜ Ekonometri Bölümü ve AÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olmuştur. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Politikalar Bölümü’nde yüksek lisans eğitimi devam etmektedir. Orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

2011 yılında AB hibelerince fonlanan “Do you play with me” projesinin koordinatörlüğünü yürütmüştür. Projeyle gelir düzeyi düşük ailelerin çocuklarının okul öncesi eğitim almaları, özel bir yöntemle eğitimlerinin desteklenmesi ve ailelerin bu konuda bilinçlenmesi amaç edinmiştir.

2007 yılında AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen “Teşkilat nedir? Teşkilatçı kime denir? konulu yarışmada Türkiye dördüncülüğünü elde etmiştir. Ödülünü dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden almıştır.

2013 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından fonlanan “Bizde Varız” projesinin koordinatörlüğünü yapmıştır. Proje ile engelli bireyler ve ailelerinin sosyal yaşama etkin katılımlarına destek olunması amaçlanmıştır.

2016 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca fonlanan “İKG Genç İstihdamının Desteklenmesi” hibe programının koordinatörlüğünü yürütmüştür. “Okuldan Hayata” projesi ile üniversiteden mezun olan/olmuş ve işgücü piyasasına katılmamış gençlerin kalifiye hale getirilerek istihdam edilmeleri desteklenmiştir. Çeşitli yayın organlarında yayımlanan makale ve denemeleri mevcuttur.

Siyasi Hayatı

2001 yılında AK Parti’nin kuruluşu ile siyasi hayatına başlamıştır. 10 yıl aralıksız olarak Trabzon Merkez İlçe Başkanlığı’nda görev yapmıştır. AK Parti Ortahisar İlçe Başkan Yardımcılığı, AK Parti Trabzon Kadın Kolları İl Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

24 Haziran 2018 (27. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Trabzon Milletvekili seçilmiştir. TBMM Dijital Mecralar Komisyonu ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Eşi ve Çocukları

Evli ve 2 çocuk annesidir.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=27&sicil=0awTbh32ttY= Erişim: 11. 12. 2022
https://www.akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/27-donem/trabzon/bahar-ayvazoglu/ Erişim: 11. 12. 2022
https://twitter.com/baharayvazoglu Erişim: 11. 12. 2022
https://www.instagram.com/baharayvazoglu61/ Erişim: 11. 12. 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir