Burak Can Kimdir? Nereli, Kaç Yaşında, Oynadığı Diziler

Burak Can Kimdir? Nereli, Kaç Yaşında, Oynadığı Diziler

Burak Can, sinema ve dizi oyuncusu.

21 Aralık 1996 yılında İstanbul’da doğdu. Burcu yaydır.

Instagram adresi ‘burakcaan’dır.

Eğitim Hayatı

Barış Manço Kültür Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı.

Oyunculuk Hayatı

Dizi ve filmlerde rol alan Can, Ülker Çokonat, Rocco ve Nestle Crunch gibi markaların reklamlarında oynadı.

İlk dizi oyunculuğuna 2010 yılında ekranlara gelmeye başlayan Gönül Ferman Dinlemiyor ile yaptı. Burada Ali karakterine bürünen Can, Melek Baykal, Engin Şenkan, Ali Atay ile rol aldı.

2011 yılında yeni bir dizi ile ekranlarda olmaya devam eden Can, Al Yazmalım adlı dizide Cankat adlı karaktere hayat verdi. Ali Bilgin ve Nisan Akman’ın yönetmenliğini üstlendiği dizinin başrolünde Özge Özpirinçci, Seçkin Özdemir yer aldı.

2013 yılındaki Sana Bir Sır Vereceğim dizisinde Murat Han, Esra Bonabar, Demet Özdemir ile ekranları paylaştı. 2014 yılında ise Yılanların Öcü’nde rol aldı. Bu dizilerin ardından 2017 yılında Yusuf Çim, Merve Boluğur, Gizem Karaca’nın yer aldığı İçimdeki Fırtına, 2018 yılında Mehmet Ozan Dolunay, Elif Doğan’ın oynadığı Darısı Başımıza ile dizilerle oyunculuğuna devam etti.

İlk filmi ise 2015 yılında Çağan Irmak’ın yönettiği, başrolünde Demek Akbağ’ın yer aldığı Nadide Hayat adlı sinema filmi oldu. Bu filmi 2018 yılında sinemaseverler ile buluşan Keşif filmi takip etti.

Ersoy Güler’in yönetmenliğini üstlendiği “Kuzey Yıldızı: İlk Aşk” dizisine 2019 yılında katılmıştır. Dizide “Poyraz Kadıoğlu” karakterini oynamıştır. Dizinin oyuncu kadrosunda İsmail Demirci, Aslıhan Güner, Toygan Avanoğlu, Gizem Güneş, Berfin Nilsu Aktaş, Aslıhan Kapanşahin gibi isimler yer almıştır. Ordu’da çekilen dizi, 64 bölüm sürmüştür.

Oynadığı Diziler

2019 Kuzey Yıldızı İlk Aşk

2018 Darısı Başımıza

2017 İçimdeki Fırtına

2014 Yılanların Öcü

2013 Sana Bir Sır Vereceğim

2011 Al Yazmalım

2010 Gönül Ferman Dinlemiyor

Oynadığı Filmler

2018 Keşif

2015 Nadide Hayat

Kaynakça

https://www.showtv.com.tr/oyuncu/burak-can/5060
http://www.sinematurk.com/kisi/91000-burak-can/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir