Canan Kalsın Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Canan Kalsın Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Canan Kalsın, milletvekili, iş adamı, üst düzey yönetici.

6 Temmuz 1967 tarihinde Elazığ’da doğmuştur.

Eğitim Hayatı

Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Dış Ticaret ve İşletmecilik Programı ile İngilizce İşletme Hazırlık Programını tamamlamıştır.

Marmara Üniversitesi’nde İşletme ve Kriz Yönetimi ihtisası yapmıştır. Rutgers Üniversitesi’nde dil eğitimi almıştır. Bahçeşehir Üniversitesi Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır. İyi düzeyde İngilizce bilmektedir. Osmanlıca, Karahanlıca ve Kirilce’yi okuyup yazabilmektedir.

Çalışma Hayatı

Otomotiv, inşaat ve sigorta sektörlerinde faaliyet gösteren aile şirketlerinde üst düzey yöneticilik yapmıştır. TOBB İstanbul Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiştir.

Siyasi Hayatı

2001 yılında AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Kurucu Başkanı olarak görev almıştır. 22 Temmuz 2007 (23. Dönem) ve 24 Haziran 2018 (27. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde AK Parti İstanbul Milletvekili seçilmiştir.

AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Üyesi ve Başkanı, Dışişleri Komisyonu Üyesi, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (AGİT PA) Türk Grubu Üyesi, Türkiye – Panama Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı olarak görevlerde bulunmuştur.

TBMM Avrupa Birliği Uyum Komisyonu ve Türkiye – Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Eşi ve Çocukları

Bekâr.

Kaynakça

https://www5.tbmm.gov.tr/TBMM_Album/Cilt1-4.pdf Erişim: 01. 01. 2023
https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=27&sicil=L+MMaFgvaX0= Erişim: 01. 01. 2023
https://www.akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/27-donem/istanbul?17027/Canan-KALSIN Erişim: 01. 01. 2023
https://www.instagram.com/canankalsin/ Erişim: 01. 01. 2023
https://twitter.com/canankalsin Erişim: 01. 01. 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir