Çetin Oktay Kaldırım Kimdir? Vali, Nereli, Eşi, Yaşı

Çetin Oktay Kaldırım Kimdir? Vali, Nereli, Eşi, Yaşı

Çetin Oktay Kaldırım, devlet adamı, mülki idare amiri.

4 Ocak 1974 tarihinde Bayburt’ta doğmuştur. Aslen Trabzon Çaykaralı’dır.

Eğitim Hayatı

İlköğrenimini Bayburt’ta, lise öğrenimini ise Erzurum’da tamamlamıştır. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. 2009 yılında İngiltere Portsmouth Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmıştır. Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca ve Arapça, başlangıç düzeyinde ise Japonca bilmektedir.

Çalışma Hayatı

1998 yılında Gümrük Müsteşarlığı’nda Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (ECO) alanında Uzman Yardımcısı olarak görev yapmıştır. İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 1 Mayıs 2000 tarihinde naklen İçişleri Bakanlığı’na geçmiştir. Kaymakam adaylığı kursunu üstün başarıyla tamamladıktan sonra on yıl süreyle Türkiye’nin birçok bölgesinde Kaymakam ve Vali Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

2010 – 2016 yılları arasında 6 ili (Artvin, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Gümüşhane) kapsayan Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri, Ekim 2016 tarihinden itibaren ise İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak görevde bulunmuştur. 2017 – 2020 tarihleri arasında Elazığ Valililiği görevini yürütmüştür. 20 Haziran 2020 tarihinden itibaren Sakarya Valisi olarak görev yapmaktadır.

Eşi ve Çocukları

Evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynakça

http://sakarya.gov.tr/vali-cetin-oktay-kaldirim Erişim: 10. 05. 2023
https://twitter.com/valicetinoktay Erişim: 10. 05. 2023

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: