Çetin Osman Budak Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi

Çetin Osman Budak Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi

Çetin Osman Budak, milletvekili, ekonomist, sanayici.

29 Haziran 1960 tarihinde Antalya’da doğmuştur.

Eğitim Hayatı

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. Akdeniz Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde “Ekonomi Politikaları” üzerine yüksek lisans yapmıştır. Orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Antalya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyeliği, TOBB Başkan Yardımcılığı, Antalya Tanıtım ve Turizm Geliştirme A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Antalya Kongre Bürosu Yönetim Kurulu Başkanlığı, TOBB Fuarlar Komitesi Başkanlığı ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği, Antalya Tarım Konseyi Başkanlığı, Antalya Altyapı Danışmanlık A.Ş., Zeytinpark A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Siyasi Hayatı

7 Haziran 2015 (25. Dönem), 1 Kasım 2015 (26. Dönem) ve 24 Haziran 2018 (27. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili seçilmiştir. TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Eşi ve Çocukları

Çetin Osman Budak, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=27&sicil=g1Q7xH+pXUQ= Erişim: 15. 12. 2022
http://www.cetinosmanbudak.com.tr/hakkimda/ Erişim: 15. 12. 2022
https://twitter.com/CetinOsmanBudak Erişim: 15. 12. 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir