Ceyda Çetin Erenler Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi

Ceyda Çetin Erenler Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi

Ceyda Çetin Erenler, milletvekili, makine mühendisi.

18 Şubat 1975 tarihinde Kütahya’da doğmuştur.

Eğitim Hayatı

Dumlupınar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

Çalışma Hayatı

İş hayatına 1995 yılında üniversite öğrencisi iken Kütahya’da el sanatları atölyesini kurarak başlamıştır. 2005 yılından bu yana doğalgaz proje ve taahhüt işlerini eşiyle birlikte yürütmüştür.

TOBB Kütahya Kadın Girişimciler Kurulu Kurucu Üyesi, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kütahya İl Delegesi, Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu Raportörü ve Kütahya Makine Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlerde bulunmuştur. Kütahya Güzel Sanatlar Derneği, Kültür ve Sanat Derneği, Kültür ve Tanıtım Vakfı, Yeşilay Cemiyeti Üyeliği bulunmaktadır.

Siyasi Hayatı

AK Parti Kütahya İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İl Sekreterliği ve Ekonomi İşleri Birim Başkanlığı, AK Parti Kütahya İl Kadın Kolları Başkanlığı görevlerini yürütmüştür.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Birim Başkanı olarak görevlerde bulunmuştur.

24 Haziran 2018 (27. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Kütahya Milletvekili seçilmiştir. TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Üyesi, Türkiye – Slovenya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Eşi ve Çocukları

Evli ve iki çocuk annesidir.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=27&sicil=uHl2+3vyvgU= Erişim: 14. 12. 2022
https://www.akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/27-donem/kutahya/ceyda-cetin-erenler/ Erişim: 14. 12. 2022
https://twitter.com/ceydaerenler Erişim: 14. 12. 2022
https://www.instagram.com/ceydacetinerenlerr/ Erişim: 14. 12. 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir