Ecem Çalhan Kimdir? Yaşı, Nereli, Dizileri ve Filmleri

Ecem Çalhan Kimdir? Yaşı, Nereli, Dizileri ve Filmleri

Ecem Çalhan, dizi oyuncusu.

İstanbul’da dünyaya gelen Çalhan 1996 doğumludur.

Eğitim Hayatı

Üniversite eğitimini Isparta’da kurulan Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nde aldı. Oyunculuk alanında eğitim alsa da genç oyuncu hobilere de yer ayırdı. Çalhan’ın hobileri arasında eskrim ve paten vardır. Ayrıca şan ve latin dansları eğitimi de aldı.

İş Hayatı

Çalhan, ilk oyunculuk deneyimine 23 yaşında başladı. Bu dizi 2019 yılında ekranlara gelmeye başlayan ve Ordu’da çekimleri süren Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisidir. İlk hayat verdiği karakter ise Kuzey’in küçük kız kardeşi Kamer Mollaoğlu’dur. Çalhan, dizide henüz beş yaşındayken kendisini terk eden abisine öfke duymasına rağmen düşman ailesinin oğluna aşık olmuştur. Bu nedenle abisine benzemektedir.

Dizinin diğer oyuncuları ise Yıldız Kadıoğlu’nu canlandıran Aslıhan Güner, Kuzey Mollaoğlu’nu canlandıran İsmail Demirci, Şeref Mollaoğlu’na hayat veren Hüseyin Soysalan, Yaşar Kadıoğlu’nu oynayan Cezmi Baskın‘dır.

Cem Tatlıtuğ Menajerlik ajansına bağlı olarak oyunculuk yapmaktadır.

İsim Benzerliği

Dizi oyuncusu Acunn Medya tarafından gerçekleştirilen O Ses Türkiye ve Yetenek Sizsiniz adlı yarışmalarda yer alan Ecem Çalhan ile karıştırılmaktadır. İki isimde 23 yaşında olsa da biri Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisi ile oyunculuğunu sergilerken diğeri şarkıcılık alanında kendini göstermiştir. Bu nedenle aynı kişiler değildir.

Ecem Çalhan’ın Oynadığı Diziler

2019 Kuzey Yıldızı İlk Aşk

Kaynakça

https://www.showtv.com.tr/oyuncu/ecem-calhan/7796
https://www.cemtatlitug.com/actor/
http://www.beyazperde.com/sanatcilar/sanatci-886636/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: