Ekrem Canalp Kimdir? Vali, Nereli, Eşi, Hayatı

Ekrem Canalp Kimdir? Vali, Nereli, Eşi, Hayatı

Ekrem Canalp, devlet adamı, mülki idare amiri.

1971 yılında Bolu Dörtdivan’da (Aşağıdüğer Köyü) doğmuştur.

Eğitim Hayatı

İlkokulu doğduğu köyde, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamlamıştır. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Aynı üniversitede “Avrupa Birliği Hukukunun Yerel Yönetimler Üzerinde Etkisi”, İngiltere Keele Üniversitesi’nde ise “Yeni Kamu Yönetimi” konularında yüksek lisans yapmıştır. İleri düzeyde İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Mülki İdare Amirliği mesleğine Muğla Kaymakam Adayı olarak başlamıştır. 85. Dönem Kaymakamlık Kursu’nu birincilikle bitirmiştir. Koyulhisar (Sivas), Gölova (Sivas) ve Güdül (Ankara) Kaymakamlığı yapmıştır.

2008 yılında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nde göreve başlamıştır. Şube Müdürü, Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür olarak görevler yapmıştır. Ayrıca İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği görevini yürütmüştür.

2018 – 2022 yılları arasında Edirne Valisi olarak görev yapmıştır. 12 Mayıs 2022 tarih ve 31833 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2022/209 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Batman Valisi olarak atanmıştır.

Eşi ve Çocukları

Evli ve bir çocuk babasıdır.

Kaynakça

http://www.batman.gov.tr/ekrem-canalp Erişim: 19. 04. 2023
https://www.batman.bel.tr/ozgecmis.html Erişim: 19. 04. 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir