Erdinç Yılmaz Kimdir? Vali, Nereli, Eşi, Çocukları, Hayatı

Erdinç Yılmaz Kimdir? Vali, Nereli, Eşi, Çocukları, Hayatı

Erdinç Yılmaz, devlet adamı, mülki idare amiri.

1976 yılında Karaisalı’da doğmuştur. Adana Aladağlı’dır.

Eğitim Hayatı

Dailer Köyü İlkokulu, Akören Ortaokulu ve Akören Lisesi’ni bitirmiştir. 1996 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur.

Ankara’da Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği’nde “Kamu Diplomasisi Kursu”, ODTÜ’de “İngilizce Kursu”na katılmıştır. Yurtdışı stajını dokuz ay süreyle İngiltere – Londra Middlesex Üniversitesi’nde yapmıştır.

2008 yılında İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalı’nda yüksek lisans, 2017 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Anabilim Dalı’nda doktora yapmıştır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Bir yıl süreyle Van Başkale’de Öğretmen olarak çalışmıştır. Bu esnada Turizm Bakanlığı’nın açmış olduğu Bakanlık Müfettiş Yardımcılığı sınavında başarılı olmuş ve iki yıl Turizm Bakanlığı Bakanlık Müfettiş Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

2000 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanmıştır. Mülki İdare Amirliği Mesleğine Niğde Kaymakam Adayı olarak başlamıştır. Niğde’de Vilayet, Altunhisar İlçesinde Kaymakam Refikliği stajını tamamlamıştır.

Akkuş (Ordu), Sarıoğlan (Kayseri) ve Evciler (Afyon) Kaymakam Vekili olarak görev yapmıştır. 3 Kasım 2003 tarihinde 88. Dönem Kaymakamlık Kursu’na katılmıştır. Kaymakamlık stajını başarı ile tamamlayarak Güzelyurt (Aksaray) Kaymakamı olarak atanmıştır. 16 Mart 2004 – 17 Ekim 2005 tarihleri arasında Güzelyurt Kaymakamı, 27 Ekim 2005 – 15 Ekim 2007 tarihleri arasında Doğanyol (Malatya) Kaymakamı, 16 Ekim 2007 – 22 Ağustos 2008 tarihleri arasında Karakoçan (Elazığ) Kaymakamı olarak görev yapmıştır.

25 Ağustos 2008 – 23 Eylül 2011 tarihleri arasında İncesu (Kayseri) Kaymakamı, 24 Eylül 2011 – 4 Eylül 2014 tarihleri arasında Ergani (Diyarbakır) Kaymakamı olarak görevde bulunmuştur. İçişleri Bakanlığı’nın 30 Kasım 2016 tarih ve 2016/3 sayılı kararı ile “Birinci Sınıf Mülki İdare Amirliği” statüsüne yükseltilmiştir. 4 Eylül 2014 – 17 Eylül 2018 tarihleri arasında Sivrihisar Kaymakamlığı görevini yürütmüştür.

1 Eylül 2018 tarih ve 157 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Tepebaşı Kaymakamı olarak atanmıştır. Aynı zamanda 8 Ekim 2018 – 24 Eylül 2019 tarihleri arasında Milli Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Cumhurbaşkanlığı’nın 9 Haziran 2020 tarih ve 2020/274 sayılı kararı ile Osmaniye Valisi olarak atanmıştır.

Ödülleri

  • İçişleri Bakanlığı ile Türk İdareciler Derneği: Başarılı İdareci Vali Galip Demirel Sosyal Hizmet Ödülü (Yılın Kaymakamı) (10 Ocak 2018)
  • Kamu Görevlileri ve Çalışanları Derneği: “Yılın Kaymakamı” (2019)
  • 2023 Vizyon Teşkilatı: “Marka Vali Ödülü” (2022)

Eşi ve Çocukları

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynakça

http://www.osmaniye.gov.tr/vali-dr-erdinc-yilmaz Erişim: 10. 05. 2023
https://twitter.com/DrErdincYILMAZ1 Erişim: 10. 05. 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir