Erol Kavuncu Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM, Çorum

Erol Kavuncu Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM, Çorum

Erol Kavuncu, milletvekili, eğitimci, ilahiyatçı.

1963 yılında Çorum Bayat’ta doğmuştur.

Eğitim Hayatı

İlköğrenimini Bayat ve İskilip’te, ortaöğrenimini ise Çorum İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olmuştur. İyi düzeyde Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Kastamonu Taşköprü İmam Hatip Lisesi, İzmir Menemen Lisesi, İskilip İmam Hatip Lisesi ve Çorum Fen Lisesi’nde öğretmen ve idareci olarak görev yapmıştır. 2012 yılında Çorum Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda Yurt Müdürü, 2016 yılında ise Çorum Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü olarak atanmıştır.

İskilip Millî Gençlik Vakfı Başkanlığı, Memur–Sen Çorum İl Başkanlığı, Çorum Kent Konseyi Eğitim ve Gençlik Komisyonu Başkanlığı ve Genel Sekreterliği, Eğitim Bir–Sen İl Başkanlığı, Çorum Millî Eğitim Müdürlüğü İl Danışma Kurulu Üyeliği, Çorum Sivil Toplum Kuruluşlar Birliği Yürütme Kurulu Üyeliği ve Eğitim Komisyonu Başkanlığı, Çorum MEM İl Eğitim Personeli Planlama Kurulu Üyeliği, 12 Eylül Anayasa Referandumu Çorum Evet Platformu Genel Koordinatörlüğü ve Ensar Vakfı Çorum Şube Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Siyasi Hayatı

24 Haziran 2018 (27. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Çorum Milletvekili seçilmiştir. TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi ve Meclis Araştırması Komisyonu Üyesi, Türkiye–Karadağ Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Eşi ve Çocukları

Evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/Milletvekilleri/MilletvekiliDetay?donemKod=27&sicil=1lwhrr8b5Bw= Erişim: 21. 10. 2021
https://www.akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/27-donem/corum/erol-kavuncu/ Erişim: 21. 10. 2021
https://twitter.com/ErolKAVUNCU?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Eauthor Erişim: 21. 10. 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.