Faik Tunay Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Faik Tunay Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Faik Tunay, milletvekili, iş adamı.

5 Mart 1981 tarihinde İstanbul’da doğmuştur.

Eğitim Hayatı

Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Lisesi’ni bitirmiştir. 2004 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü’nden mezun olmuştur. Çok iyi düzeyde İngilizce, İtalyanca, İspanyolca, Boşnakça ve Hırvatça bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Üniversiteden sonra yabancı dil eğitimi için Roma, Madrid ve Zagreb’de her biri birer yıl süreyle olmak üzere 3 yıl yurtdışında kalmıştır. Yurtdışı dönüşü uluslararası bir şirkette çalıştıktan sonra, kendi işinin başına geçmiştir. Rumeli ve Balkan Türkleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzonspor Kulübü Üyeliği bulunmaktadır.

Siyasi Hayatı

Siyasete, Anavatan Partisi (ANAP) Gençlik Kolları’nda başlamıştır. Beşiktaş İlçe Gençlik Kolları ve İstanbul İl Gençlik Kolu Başkanlığı, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2002 – 2004 yılları arasında Dünya Genç Demokratlar Birliği Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür.

12 Haziran 2011 (24. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili seçilmiştir. Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Eşi ve Çocukları

Bekârdır.

Kaynakça

https://www.dp.org.tr/yonetici/faik-tunay Erişim: 07. 01. 2023
https://www.facebook.com/FaikTUNAY Erişim: 07. 01. 2023
https://www.instagram.com/faiktunay/ Erişim: 07. 01. 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir