Fatma Aksal Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Fatma Aksal Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Fatma Aksal, milletvekili, ekonomist.

1965 yılında Edirne Keşan’da doğmuştur.

Eğitim Hayatı

1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur. MEB Yurtdışı Eğitim Bursu ile Amerika Birleşik Devletleri Michigan State Üniversitesi’nde yüksek lisans, Virginia Tech Üniversitesi’nde ise “Ekonomi” alanında doktora yapmıştır. Çok iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Virginia Tech University’de “Makro Ekonomi” ve “Mikro Ekonomi” dersleri vermiştir. İşsizliğin azaltılmasında küçük işletmelerin rolü üzerine çalışmalar yapmıştır. Trakya Üniversitesi’nde “Girişimcilik” yüksek lisans dersi vermiştir.

Şu anda nüfusu artan ve zenginleşen dünyada, ülkemizin ve daha müreffeh, daha zengin bir Edirne’nin geleceği dediğimiz tarım, hayvancılık ve tarıma dayalı gıda sektörünün bir parçası olan kendilerine ait süt ürünleri işletmesinde çalışmaktadır.

Siyasi Hayatı

AK Parti İl Yürütme Kurulu Üyeliği, İl Parti İçi Demokrasi ve Hakem Kurulu Üyeliği, Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Keşan SKM Başkanlığı yapmıştır. 24 Haziran 2018 (27. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Edirne Milletvekili seçilmiştir. TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı, Türkiye – Arnavutluk Dostluk Grubu Başkanı, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi olarak görevler yapmaktadır.

Eşi ve Çocukları

Bekârdır.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=27&sicil=Mk7DGbBuUS0= Erişim: 30. 10. 2022
https://www.akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/27-donem/edirne/fatma-aksal/ Erişim: 30. 10. 2022
https://twitter.com/fatmaaksal Erişim: 30. 10. 2022
https://www.instagram.com/fatmaaksal/ Erişim: 30. 10. 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir