Feramuz Üstün Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Feramuz Üstün Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Feramuz Üstün, milletvekili, bağımsız denetçi, mali müşavir.

10 Aralık 1970 tarihinde Gümüşhane Kelkit’te doğmuştur.

Eğitim Hayatı

İlk ve ortaöğrenimini Gümüşhane ile Kelkit’te tamamlamıştır. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden mezun olmuştur. İyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Serbest mali müşavir olarak çalışmıştır. Ankara Büyükşehir Belediyesi Altındağ Meclis Üyesi, İller Bankası Yönetim ve Denetim Komitesi Kurulu Üyesi, Ankara Mali Müşavirler Odası Meslekte Birlik Grubu Yönetim Kurulu Üyesi,  İlbank AŞ Yönetim Kurulu Başkanı, Ankara SMMMO Meslekte Birlik Grubu Haysiyet Divan Başkanı olarak görevlerde bulunmuştur.

Gümüşhaneli Dernekler Federasyonu (GÜDEF), Avrasya Demokrasi Derneği, Su Havzaları Koruma Derneği vb. değişik sivil toplum örgütlerinde yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

Siyasi Hayatı

Siyasete Büyük Birlik Partisi (BBP) Ankara İl Başkan Yardımcılığı ile başlamıştır. BBP MKYK Üyeliği, Gümüşhane, Bayburt ve Erzincan sorumlusu olarak çalışmıştır. AK Parti’nin kuruluşundan sonra AK Parti’de siyasi hayatını sürdürmüştür. 12 Haziran 2011 (24. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Gümüşhane Milletvekili seçilmiştir.

Gelecek Partisi Kurucu Üyesi’dir. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı, İdari ve Mali İşler Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Eşi ve Çocukları

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/Milletvekilleri/MilletvekiliDetay?donemKod=24&sicil=bpCaMWwZu5U= Erişim: 30. 12. 2021
https://www.akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/24-donem/gumushane/feramuz-ustun/ Erişim: 30. 12. 2021
https://gelecekpartisi.org.tr/ozgecmis/feramuz-ustun Erişim: 30. 12. 2021
https://twitter.com/feramuzustun Erişim: 30. 12. 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.