Ferda Kaynar Kimdir? Nereli, Dizileri, Hayatı

Ferda Kaynar Kimdir? Nereli, Dizileri, Hayatı

Ferda Kaynar, oyuncu, eğitmen ve kimyager.

1975 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. Eğitimin ilk yıllarını Karadeniz’de okuyan Kaynar, ilk ve orta öğrenimini Rize’nin Fındıklı ilçesinde tamamladı. Tiyatro eğitimine, Ortaokul 3. Sınıf Fen Bilgisi öğretmeninin ısrarı üzerine başladı.

Ortaokul yıllarında gerek okulda gerekse amatör tiyatrolarda oyunculuğunu geliştirdi. Liseyi ise Karadeniz Ereğli Lisesi’nde tamamlayan Kaynar, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya bölümünü kazandı. Üniversitenin tiyatro kulübünde oyuncu olarak görev aldı.

Okul zamanında amatör olarak kendini geliştiren Ferda Kaynar, profesyonel tiyatroya 1999 yılında Düşevi Oyuncularında başladı. Halen aynı kurumda oyuncu ve eğitmen olarak çalışmaya devam etmektedir.

Kaynar’ın dönüm noktası ise 2006 yılından itibaren tam 123 kez oynadığı 3. Sayfadan Kadın Hikayeleri oldu. Büyük oyunların ve çocuk oyunlarının yanı sıra birçok kadın odaklı oyunda da yer aldı.

8 yıl boyunca özel bir şirkette kimyager olarak çalıştı. Tiyatroyu asıl mesleği olarak gören Kaynar, 2013 yılında istifa etti. Eşi Genel Sanat Yönetmeni Cem Kaynar ile beraber Düşevi Sanat Merkezi’ni kurdu.

Ersoy Güler’in yönetmenliğini üstlendiği “Kuzey Yıldızı: İlk Aşk” dizisine 2019 yılında katılmıştır. Dizide “Hanife Kadıoğlu” karakterini oynamıştır. Dizinin oyuncu kadrosunda İsmail Demirci, Aslıhan Güner, Toygan Avanoğlu, Gizem Güneş, Berfin Nilsu Aktaş, Aslıhan Kapanşahin gibi isimler yer almıştır. Ordu’da çekilen dizi, 64 bölüm sürmüştür.

Evli ve bir kız çocuğu sahibidir.

Oynadığı Tiyatro oyunları:

Bir Kadın Uyanıyor

3. Sayfadan Kadın Hikayeleri

Anadolu Kadınları

Beyaz Atlı Prens

Doğum Düğün ve Ölüm

Oynadığı Diziler:

2019 Kuzey Yıldızı İlk Aşk

Kaynakça:

https://www.imdb.com/name/nm10934756/
www.showtv.com.tr/oyuncu/ferda-kaynar/7798
www.samsungazetesi.com/samsun-haber/ferda-kaynar-dan-dus-evi-h1199892.html

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir