Gaye Usluer Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Gaye Usluer Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Gaye Usluer, milletvekili, öğretim üyesi.

25 Mart 1957 tarihinde Eskişehir’de doğmuştur.

Eğitim Hayatı

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji alanında uzmanlığını yapmıştır. 1992 yılında “doçent”, 1998 yılında “profesör” unvanı almıştır. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde “Siyaset Bilimi” alanında yüksek lisans yapmıştır. İyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmıştır. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çeşitli idari görevlerde bulunmuştur. 1996 yılında Oxford John Raddcliff Hastanesi’nde “Hastane Enfeksiyonları” konusunda misafir öğretim üyesi olarak çalışmıştır.

Tıp, eğitim ve kadın çalışmaları ile ilgili çok sayıda derneğin üyesi olmuştur. Bu derneklerde muhtelif dönemlerde başkanlık ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulunmuştur. Avrupa Kemoterapi ve Enfeksiyon Hastalıkları Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği’nde yer almıştır. 100’ün üzerinde ulusal ve uluslararası makale, kitap bölümü yazarlığı, kitap editörlüğü, kongre bildirisi mevcuttur.

Siyasi Hayatı

7 Haziran 2015 (25. Dönem) ve 1 Kasım 2015 (26. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili seçilmiştir.

Eşi ve Çocukları

Evli ve iki çocuk annesidir.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=26&sicil=DGOxn3QlUXU= Erişim: 09. 11. 2022
https://www.haberler.com/gaye-usluer/biyografisi/ Erişim: 09. 11. 2022
https://twitter.com/GayeUsluer Erişim: 09. 11. 2022
https://www.instagram.com/gayeusluer/ Erişim: 09. 11. 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir