Hacı Özkan Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Hacı Özkan Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Hacı Özkan, milletvekili, siyasetçi.

6 Mart 1963 tarihinde Adıyaman Kâhta’da doğmuştur.

Eğitim Hayatı

Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü ile T.T.O Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirmiştir. İyi düzeyde Kürtçe orta düzeyde ise İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

1976 yılından beri Mersin’de ikamet etmektedir. Mersin’in yöresel yemeği Tantuninin Türkiye’de ilk marka tescilini yaptıran kuruluş olan Özkan Tantuni’nin Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Mersin Lokantacılar, Pastacılar, Kafeteryacılar, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı, Türkiye Lokantacılar, Pastacılar Federasyonu Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği ve Denetim Kurulu Üyeliği, Mersin Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı, Mersin Adıyamanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin Kurucu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Yardımcılığı, Mezitli Spor Yönetim Kurulu Üyeliği, Karacailyas Spor As Başkanlığı yapmıştır. Karacailyas Spor Onursal Başkanı’dır.

Siyasi Hayatı

AK Parti Siyaset Akademisi’nde görev almıştır. 2016 – 2017 yılları arasında AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı yapmıştır.

1 Kasım 2015 (26. Dönem) ve 24 Haziran 2018 (27. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Mersin Milletvekili seçilmiştir. Türkiye – Kongo Cumhuriyeti Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı görevinde bulunmuştur. TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Eşi ve Çocukları

Evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=27&sicil=OwjC4uoM/hk= Erişim: 26. 10. 2022
https://www.akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/27-donem/mersin/haci-ozkan/ Erişim: 26. 10. 2022
https://twitter.com/haciozkan33 Erişim: 26. 10. 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir