Harun Karacan Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Harun Karacan Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Harun Karacan, milletvekili, siyasetçi.

1966 yılında Eskişehir’de doğmuştur.

Eğitim Hayatı

İlk ve ortaöğrenimini Eskişehir’de tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde mezun olmuştur. Konya Selçuk Üniversitesi’nde “Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi” alanında yüksek lisans yapmıştır.

Çalışma Hayatı

1990 yılından bu yana enerji, gıda, nakliye ve sigorta sektörlerinde faaliyet gösteren Karacan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir. Eskişehir Ticaret Odası Başkanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu (TOBB) Üyeliği, TOBB Ticaret Odaları Konsey Üyeliği ve Genç Girişimcilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

TOBB Büyük Anadolu Lojistik Başkanlığı, Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Üyeliği, Formula İstanbul Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Çim Hokeyi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Eskişehir, Afyonkarahisar, Bilecik ve Kütahya Bölgesinden Sorumlu Fahri Konsolosluğu görevini yürütmektedir.

Siyasi Hayatı

1 Kasım 2015 (26. Dönem) ve 24 Haziran 2018 (27. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Eskişehir Milletvekili seçilmiştir. TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkan Vekilliği yapmıştır.

AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcılığı, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyeliği, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyeliği, AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı ve AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Eşi ve Çocukları

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=27&sicil=rcRej1otp1A= Erişim: 09. 11. 2022
https://akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/27-donem/eskisehir/harun-karacan/ Erişim: 09. 11. 2022
https://www.instagram.com/harunkaracan26/ Erişim: 09. 11. 2022
https://twitter.com/Harun_Karacan Erişim: 09. 11. 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir