İbrahim Aydemir Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

İbrahim Aydemir Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

İbrahim Aydemir, milletvekili, muhasebeci, mali müşavir, bağımsız denetçi, gazeteci.

26 Şubat 1962 tarihinde Erzurum’da doğmuştur.

Eğitim Hayatı

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. Sakarya Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmıştır. İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Mezuniyet sonrası bir müddet mali müşavir olarak serbest çalışmıştır. Erzurum’da gazetecilik yapmıştır. Doğu Anadolu Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Doğu Anadolu Basın Konseyinin Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

6 adet basılmış yayını bulunmaktadır. Erzurum Gazetesi’nin sahibi, Erzurum’un ilk yerel TV’si olan Kanal 25’in de ortağıdır. Sürekli Basın Kartı sahibidir.

Siyasi Hayatı

AK Parti Erzurum Kurucu İl Yönetimi Tanıtım ve Medyadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 7 Haziran 2015 (25. Dönem), 1 Kasım 2015 (26. Dönem) ve 24 Haziran 2018 (27. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Erzurum Milletvekili seçilmiştir.

Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi, Türk Devletleri Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Üyesi, Türkiye – Türkmenistan Dostluk Grubu Başkanı olarak görevler yapmaktadır. AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunmaktadır.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=27&sicil=3igRkTNEWkY= Erişim: 13. 10. 2022
https://www.akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/27-donem/erzurum/ibrahim-aydemir/ Erişim: 13. 10. 2022
https://twitter.com/_ibrahimaydemir Erişim: 13. 10. 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir