İffet Polat Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

İffet Polat Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

İffet Polat, milletvekili, siyasetçi.

1968 yılında doğmuştur.

Eğitim Hayatı

İstanbul Eyüp İmam Hatip Lisesi’ni bitirmiştir. 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olmuştur. Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde ise Arapça bilmektedir.

Çalışma Hayatı

1994 yılından beri bilişim sektöründe çeşitli düzeylerde yöneticilik yapmıştır. Teknoloji ve inovasyon konusunda faaliyet gösteren Bilişim ve İnovasyon Derneği, hasta ve hasta yakınlarına destek olan Uluslararası Fatıma Derneği, sokak çocuklarına destek için kurulmuş olan Feda Derneği gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarının kurucusu ve gönüllüsü olmuştur.

BURA Boğaziçi Üniversiteliler Derneği Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, TURGEV Genel Kurulu Üyesi, Türkiye Teknoloji Vakfı Girişimcilik ustalarındandır. KADEM Üyeliği bulunmaktadır.

Siyasi Hayatı

İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürütmüştür. Daha sonra Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi olmuştur. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları İnsan Hakları Başkanlığı yapmıştır. Doğu Anadolu Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi Koordinatörü, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi, AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevlerde bulunmuştur.

24 Haziran 2018 (27. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde AK Parti İstanbul Milletvekili seçilmiştir. TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Kâtip Üyesi, Türkiye – Maldivler Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı, And Parlamentosu Türk Grubu Başkanı, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi, AK Parti Genel Başkanvekili Yardımcısı olarak görevler yürütmektedir.

Eşi ve Çocukları

İffet Polat, evli ve iki çocuk annesidir.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=27&sicil=ZALZtSPEzxg= Erişim: 02. 01. 2023
https://twitter.com/iffetpolat Erişim: 02. 01. 2023
https://www.facebook.com/iffetpolat34/ Erişim: 02. 01. 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir