İlhami Özcan Aygun Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi

İlhami Özcan Aygun Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi

İlhami Özcan Aygun, milletvekili, ziraat yüksek mühendisi.

1969 yılında Edirne Havsa’da doğmuştur.

Eğitim Hayatı

İlk ve ortaöğrenimini Havsa’da tamamlamıştır. 1991 yılında Trakya Üniversitesi Tekirdağ Ziraat Fakültesi’nden mezun olmuştur. Trakya Üniversitesi Tekirdağ Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır. Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde doktora yapmaktadır. Orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Tekirdağ’da Önder Çiftçi Projesi’nin tohumluk üretimi ıslahı ve pazarlaması konusunda Ziraat Mühendisi olarak çalışma yaşamına başlamıştır. 1995 yılında Trakya Tarım ve Veterinerlik Tic. Ltd. Şti.’ni kurmuştur.

Ziraat Mühendisler Odası Tekirdağ Şube Başkan Yardımcılığı, Tekirdağ Spor Başkan Yardımcılığı, Kızılay, THK, Tekirdağ Güzelleştirme ve Geliştirme Derneği, Enerji Verimliliği Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Tekirdağ Atlıspor ve Geleneksel Okçuluk Spor İhtisas Kulübü Derneği Onursal Üyesi, Engelsiz Yaşam Derneği Üyesi ve Yelken Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevlerde bulunmuştur. Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı yapmıştır.

Siyasi Hayatı

24 Haziran 2018 (27. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili seçilmiştir. TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Eşi ve Çocukları

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=27&sicil=UoLN/pIcWt8= Erişim: 30. 11. 2022
https://chp.org.tr/ozgecmis/ilhami-ozcan-aygun Erişim: 30. 11. 2022
http://www.tekirdag.gov.tr/ilhami-ozcan-aygun Erişim: 30. 11. 2022
https://www.instagram.com/ilhamiozcanaygun/?hl=tr Erişim: 30. 11. 2022
https://twitter.com/ilhamiozcanaygn Erişim: 30. 11. 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir