İlhan Demiröz Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

İlhan Demiröz Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

İlhan Demiröz, milletvekili, ziraat yüksek mühendisi.

26 Eylül 1951 tarihinde Artvin’de doğmuştur.

Eğitim Hayatı

1968 yılında Artvin Lisesi’ni bitirmiştir. 1974 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bölümü’nden mezun olmuştur. Orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Artvin TOPRAKSU’da Ekip Başmühendisi olarak göreve başlamıştır. Gümüşhane TOPRAKSU Ekip Başmühendisi ve Köy Hizmetleri İl Müdür Yardımcısı, Burdur Köy Hizmetleri İl Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Bursa Köy Hizmetleri ve İl Özel İdaresi’nden emekli olmuştur.

2002 – 2010 yılları arasında 4 dönem TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Bursa Akademik Odalar Dönem Sözcülüğü, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İl Koordinasyon Kurulu Sekreterliği yapmıştır.

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Onur Kurulu Üyeliği, Bursa Atatürkçü Düşünce Derneği Üyeliği, Bursa Artvin Sanayici ve İş Adamları Derneği (ARSİAD) Danışma Kurulu Üyeliği ve Bursa Artvinliler Derneği Üyeliği yapmaktadır. Bursa İl Genel Meclis Üyesi ve Grup Başkanvekili olarak görevde bulunmuştur.

Siyasi Hayatı

12 Haziran 2011 (24. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili seçilmiştir. TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyeliği yapmıştır.

Eşi ve Çocukları

İlhan Demiröz, evlidir.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=24&sicil=k2dHznBnCnM= Erişim: 20. 12. 2022
https://mobile.twitter.com/ilhan_demiroz08 Erişim: 20. 12. 2022
https://m.facebook.com/ilhandemiroz/ Erişim: 20. 12. 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir