İsmail Özdemir Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

İsmail Özdemir Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

İsmail Özdemir, milletvekili, makine yüksek mühendisi.

1985 yılında Eskişehir’de doğmuştur.

Eğitim Hayatı

İlk ve ortaöğrenimini Kayseri’de tamamlamıştır. 2007 yılında Erciyes Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 2013 yılında yüksek lisansını bitirmiştir. İyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Ülkü Ocaklarında uzun yıllar görev yapmıştır. 2005 yılında resmiyet kazanarak yükseköğretim öğrencilerinin tek temsil kurumu olan Ulusal Öğrenci Konseyi’nin ilk Genel Başkanı seçilmiştir. 2006 yılında ikinci dönemdeki seçimleri de kazanarak 2007 yılına kadar görevini sürdürmüştür.

2007 yılında Kayseri Makine Mühendisleri Odası’nda işe başlamıştır. Çeşitli kademelerde çalışmıştır. İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda uzman olarak denetimlerde bulunmuştur. 2008 – 2018 yılları arasında Ortadoğu Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmıştır. Kutlu Sesleniş Dergisi Genel Yayın Yönetmenliği görevinde bulunmuştur.

Enerji, güvenlik, dış politika alanlarında araştırma ve çalışmalarda bulunmuştur. Yayımlanmış 3 kitabı vardır. Bengü Türk TV’de moderatör ve konuk olarak farklı zamanlarda programlara katılmıştır. TBMM’de Milliyetçi Hareket Partisi Grup Danışmanı olarak çalışmıştır. Devlet Bahçeli Vakfı Mütevelli Heyeti ve Türkgücü Ülkü Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

Siyasi Hayatı

24 Haziran 2018 (27. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili seçilmiştir. TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi, Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi Üyesi, Milliyetçi Hareket Partisi Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevler yapmaktadır.

Eşi ve Çocukları

İsmail Özdemir, evli ve bir çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=27&sicil=pmTj4RVvRR0= Erişim: 16. 12. 2022
https://twitter.com/ismailozdemirrr Erişim: 16. 12. 2022
https://www.instagram.com/mhpismailozdemir/ Erişim: 16. 12. 2022

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: