Kadim Durmaz Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Kadim Durmaz Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Kadim Durmaz, milletvekili, eğitimci, iş adamı.

2 Şubat 1953 tarihinde Tokat’ta doğmuştur.

Eğitim Hayatı

Tokat Öğretmen Okulu mezunudur.

Çalışma Hayatı

10 yıllık öğretmenlik görevinden sonra özel sektöre geçmiştir. 33 yıl şirket yöneticisi olarak ticari faaliyetlerini sürdürmüştür. Ulusal ve yerel düzeydeki çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görevlerde bulunmuştur. Eğitim, spor, çevre, sağlık, kırsal kalkınma ve dezavantajlı gruplarla ilgili birçok sosyal sorumluluk projesinin koordinasyonunda görev almıştır.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Aziz Nesin Vakfı, Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı, Doğal Hayatı Koruma Vakfı, TEMA Vakfı, Türkiye Sakatlar Derneği, Tokat Kent Konseyi, TESKAD, Türkiye Yardım Severler Derneği, Tokat Kültür Sanat Derneği gibi birçok sivil toplum kuruluşunda üyeliği bulunmaktadır.

Siyasi Hayatı

SODEP Üyeliği yapmıştır. Sosyaldemokrat Halkçı Parti (SHP) ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) birleşme döneminde İl Başkan Yardımcılığı yapmıştır. 1995 – 1999 yılları arası Cumhuriyet Halk Partisi Tokat İl Başkanlığı görevini yürütmüştür. 2 dönem Cumhuriyet Halk Partisi Kurultay Delegeliği yapmıştır.

1 Kasım 2015 (26. Dönem) ve 24 Haziran 2018 (27. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tokat Milletvekili seçilmiştir. 26. Dönem’de TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyeliği yapmıştır. TBMM İdare Amiri, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi olarak görevler yapmaktadır.

Eşi ve Çocukları

Evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=27&sicil=Cdx3D75eXs4= Erişim: 27. 12. 2022
https://chp.org.tr/ozgecmis/kadim-durmaz Erişim: 27. 12. 2022
https://twitter.com/kadimdurmaz Erişim: 27. 12. 2022
https://tr-tr.facebook.com/kadimdurmaz60/ Erişim: 27. 12. 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir