Mehmet Akif Yılmaz Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Mehmet Akif Yılmaz Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Mehmet Akif Yılmaz, milletvekili, eğitimci, ilahiyatçı.

1975 yılında Ankara’da doğmuştur.

Eğitim Hayatı

Kartal Anadolu İmam–Hatip Lisesi’ni bitirmiştir. Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olmuştur. Aynı fakültede yüksek lisansını tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi İslam Tarihi Bölümü’nde doktora yapmaktadır. İyi düzeyde Almanca, orta düzeyde ise Arapça bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Lise yıllarından itibaren aktif olarak sosyal ve kültürel çalışmaların içinde yer almıştır. İzmit Bağdat Spor Kulübü’nde lisanslı futbol oynamıştır. İzmit M. Ali Paşa Millî Gençlik Vakfı Başkanlığı, Kocaeli MGV İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Sakarya MGV Üniversite Birim Sorumluluğu, Sakarya İlahiyat Fakültesi Öğrenci Derneği Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Kocaeli’nde yerel radyolarda tarih ve kültür programlarının yapım ve sunuculuğunu üstlenmiştir. Sakarya Şehit İbrahim Abanoz Lisesi, Bekirpaşa Vakıf İlköğretim Okulu ve Başiskele Misak-ı Milli İlköğretim Okulu’nda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği yapmıştır. Öğretmenlik mesleğinin yanında, merkezi Kocaeli’nde bulunan Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenmiştir.

Siyasi Hayatı

7 Haziran 2015 (25. Dönem), 1 Kasım 2015 (26. Dönem) ve 24 Haziran 2018 (27. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Kocaeli Milletvekili seçilmiştir. TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Eşi ve Çocukları

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/Milletvekilleri/MilletvekiliDetay?donemKod=27&sicil=eNU+5q7HwpQ= Erişim: 22. 12. 2021
https://www.akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/27-donem/kocaeli/mehmet-akif-yilmaz/ Erişim: 22. 12. 2021
https://twitter.com/makif_yilmaz Erişim: 22. 12. 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.