Mehmet Muharrem Kasapoğlu Kimdir?

Mehmet Muharrem Kasapoğlu Kimdir?

Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakan, devlet adamı, siyasetçi

1 Ocak 1976 tarihinde İstanbul’da doğdu.

Eğitim Hayatı

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Aynı Üniversitede Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim programında yüksek lisans yaptı. ABD’de Florida State Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Yönetim Organizasyonu alanında araştırmacı, uzman ve proje koordinatörü olarak çalıştı. Palm Beach Atlantic Üniversitesi’nde İşletme alanında ikinci yüksek lisansını yaptı. İstanbul Üniversitesi’nde Yerel İstihdam konulu çalışmasıyla doktora derecesi aldı.

Çalışma Hayatı

Öğrencilik yıllarında, yurt içi ve yurt dışında sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev aldı. Özel sektörde uluslararası ticaret alanında çalıştı. 2009 yılında Başbakanlık Müşavirliği’ne atandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda çeşitli görevlerde bulundu.

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı yaptı. Bu görevinde sporun tabana yayılması ve herkes için spora erişilebilirliğin sağlanması amacıyla çok sayıda tesisin yapılmasına katkıda bulundu. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, özellikle gençlik, eğitim, spor faaliyetlerinin finansmanı ve sportif istihdamın artırılması konularına odaklandı.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi İlk Gençlik ve Spor Bakanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 9 Temmuz 2018 tarihinde kurmuş olduğu Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ne (2018/1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı) Gençlik ve Spor Bakanı olarak atandı. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile atanan ilk Gençlik ve Spor Bakanı oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı görevini Osman Aşkın Bak’tan devraldı.

Eşi ve Çocukları

Evli ve bir çocuk babasıdır.

İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Kaynakça

https://www.tccb.gov.tr/kabine/genclik-ve-spor-bakani Erişim: 12.10.2019
http://www.gsb.gov.tr/Sayfalar/16/8/Biyografisi Erişim: 12.10.2019
http://www.tyf.gov.tr/haber/genclik-ve-spor-bakanimiz-mehmet-muharrem-kasapoglu-oldu.html Erişim: 12.10.2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: