Mehmet Parsak Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Mehmet Parsak Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Mehmet Parsak, milletvekili, avukat.

3 Mart 1979 tarihinde Afyonkarahisar’da doğmuştur.

Eğitim Hayatı

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalı Ceza ve Ceza Usulü Hukuku Bilim Dalı’nda yüksek lisans yapmıştır. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Bilim Dalı’nda başladığı doktora eğitimini sürdürmektedir. İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Afyonkarahisar, Konya ve Ankara’da Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) bünyesinde çeşitli görevlerde bulunmuştur. Milliyetçi Hareket Partisi Siyaset ve Liderlik Okulu 1. Dönemi’nde eğitim görmüştür. Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği Genel Başkanlığı, EGEM Platformu Başkanvekilliği görevlerini yürütmüştür. Türk Akademisi Siyasi, Sosyal ve Stratejik Araştırmalar Vakfı Kurucu Başkanvekilliği görevini halen sürdürmektedir.

Siyasi Hayatı

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği, TBMM Anayasa Komisyonu Üyeliği ve TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu Milliyetçi Hareket Partisi Grubu Teknik Heyet Üyesi olarak görevler yapmıştır. 7 Haziran 2015 (25. Dönem) ve 1 Kasım 2015 (26. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili seçilmiştir.

Eşi ve Çocukları

Mehmet Parsak, evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynakça

TBMM Erişim: 23. 04. 2022
TWİTTER Erişim: 23. 04. 2022
FACEBOOK Erişim: 23. 04. 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir