Metin Bulut Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Metin Bulut Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Metin Bulut, milletvekili, işletmeci.

3 Ocak 1971 tarihinde Elazığ’da doğmuştur.

Eğitim Hayatı

Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nden mezun olmuştur. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı’nda yüksek lisans yapmıştır. İkinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirmiştir. Boston’da kısa süre dil eğitimi almıştır. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde ise Arapça bilmektedir.

Çalışma Hayatı

İnşaat, turizm ve danışmanlık alanında şirketlerin kuruculuğunu ve yöneticiliğini yapmıştır. Elazığ MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği, Harput Tarih Turizm Sosyal Hizmetler ve Çevre Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği, Elazığ Musiki Konservatuvarı Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Profesyonel dalgıç olup, hobi olarak Botanik Bilimi ile ilgilenmektedir.

Siyasi Hayatı

7 Haziran 2015 (25. Dönem), 1 Kasım 2015 (26. Dönem) ve 24 Haziran 2018 (27. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Elazığ Milletvekili seçilmiştir. TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi, NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi ve AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Eşi ve Çocukları

Evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/Milletvekilleri/MilletvekiliDetay?donemKod=27&sicil=56sXdqlKrJA= Erişim: 15. 12. 2021
https://www.akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/27-donem/elazig/metin-bulut/ Erişim: 15. 12. 2021
https://twitter.com/metinbulut23 Erişim: 15. 12. 2021
https://www.instagram.com/metinbulut23/?hl=tr Erişim: 15. 12. 2021

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir