Metin Yavuz Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Metin Yavuz Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Metin Yavuz, milletvekili, iş adamı.

1969 yılında Aydın Söke’de doğmuştur.

Eğitim Hayatı

İlk ve ortaöğrenimini Söke’de tamamlamıştır. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü, Atatürk Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü ile Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirmiştir. Orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Söke uzun çarşıda babasına ait olan Yavuz Kuyumculuk’da çalışmaya başlamıştır. 2000 yılında Mimar Otomotiv ve Mimar Sigorta şirketlerini kurmuştur. Renault ve DACİA markalarının Aydın, Söke ve Kuşadası bölge yetkili satıcı ve servisi olarak hizmet vermiştir.

2012 yılında Söke’de hizmet vermeye başlayan Özel EGEMED Hastanesi’ni kurmuştur. Sağlık sektöründe bölgenin en büyük ve tam donanımlı özel hastanesini hayata geçirmiştir. John DEERE Söke yetkili satıcısı ve servisi olan SÖTEK ile KARYA İnşaatta Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

Söke Genç İş Adamları Derneği (SÖGİAD) Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı, Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerinde bulunmuştur.

Siyasi Hayatı

1992 yılında Anavatan Partisi (ANAP) Söke Gençlik Kolları Kurucu Başkanlığı yapmıştır. İki dönemde başkanlığını yürütmüştür.

24 Haziran 2018 (27. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Aydın Milletvekili seçilmiştir. AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyeliği yapmıştır. TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanvekili olarak görev yapmaktadır.

Eşi ve Çocukları

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=27&sicil=sNMEh76g3Ac= Erişim: 24. 11. 2022
https://www.akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/27-donem/aydin/metin-yavuz/ Erişim: 24. 11. 2022
https://www.instagram.com/metinyavuz009/ Erişim: 24. 11. 2022
https://twitter.com/metinyavuz009 Erişim: 24. 11. 2022

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: