Mustafa Gül Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Mustafa Gül Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Mustafa Gül, milletvekili, kamu yönetimi uzmanı, öğretim üyesi, yazar.

1945 yılında Elazığ’da doğmuştur.

Eğitim Hayatı

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi’nden mezun olmuştur. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans, Ankara Üniversitesi Türk İnkılâp Tarihi Enstitüsü’nde ise doktora yapmıştır. Fransızca bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Başbakanlık Toprak ve Tarım Reformu Müsteşarlığı Uzmanı, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fakülte Sekreteri, Yüksek Öğretim Kurulu Personel Dairesi Başkanı, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Öğretim Görevlisi, Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Cumhuriyet Tarihi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi (Doç. Dr.) olarak görevler yapmıştır.

Millî Eğitim Vakfı Denetleme Kurulu Üyesi, Türk Standartlar Enstitüsü (TSE) Genel Kurul Üyesi, Elazığ Kültür Derneği Başkanı, Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurulu Üyesi, Atatürk Araştırma Merkezi Bilim Kurulu Üyesi olarak görevlerde bulunmuştur.

Siyasi Hayatı

18 Nisan 1999 (21. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elazığ Milletvekili seçilmiştir. TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı olarak görevde bulunmuştur. İYİ Parti Kurucu Üyesi’dir. 2008 yılında İYİ Parti’den istifa etmiştir.

Eşi ve Çocukları

Evli ve bir çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www5.tbmm.gov.tr/TBMM_Album/Cilt1-4.pdf Erişim: 15. 12. 2021
https://www.tbmm.gov.tr/Milletvekilleri/MilletvekiliDetay?donemKod=21&sicil=fePiaXQd/68= Erişim: 15. 12. 2021
https://www.internethaber.com/iyi-parti-kuruculari-tam-listesi-meral-aksenerin-partisindeki-isimler-1817801h.htm Erişim: 15. 12. 2021
https://www.yeniakit.com.tr/haber/mustafa-gul-kimdir-mustafa-gul-iyi-partiden-neden-istifa-etti-515805.html Erişim: 15. 12. 2021

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir