Mustafa Öztürk (Bursa) Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi

Mustafa Öztürk (Bursa) Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi

Mustafa Öztürk (Bursa), milletvekili, elektronik ve haberleşme mühendisi.

1 Temmuz 1965 tarihinde Bulgaristan Yamino’da doğmuştur.

Eğitim Hayatı

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Bursa PTT Başmüdürlüğü’nde mühendis, başmühendis olarak çalışmıştır. 2003 yılında Bursa İl Telekom Müdürü, 2009 yılında Kocaeli Telekom İl Müdürü olmuştur. Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN) İl Kurucusu ve Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

Bursa’da, Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ), Bursa İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (BİHMED), Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG), Birlik Vakfı, Bursa İlim Kültür Ahlak ve Çevre Derneği (BİKAÇED), Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalışmıştır. Yurt içi ve dışında mesleki eğitim ve seminerlere katılmıştır.

Siyasi Hayatı

12 Haziran 2011 (24. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Bursa Milletvekili seçilmiştir. TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Kâtip Üyesi, NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi, Türkiye – Bulgaristan Dostluk Grubu Başkanı olarak görevlerde bulunmuştur. Gelecek Partisi Ulaştırma ve Altyapı Politikaları Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Eşi ve Çocukları

Mustafa Öztürk (Bursa), evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=24&sicil=jMm3S/0Iimg= Erişim: 12. 12. 2022
https://gelecekpartisi.org.tr/ozgecmis/mustafa-ozturk Erişim: 12. 12. 2022
https://twitter.com/mozturk16 Erişim: 12. 12. 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir