Nazım Maviş Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Nazım Maviş Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Nazım Maviş, milletvekili, eğitimci, iş adamı.

1971 yılında Sinop Boyabat’ta doğmuştur.

Eğitim Hayatı

1989 yılında Boyabat İmam Hatip Lisesi’ni bitirmiştir. 1993 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. 1998 yılında Gazi Üniversitesi Siyaset Bilimi Ana Bilim Dalı’nda “Türk Siyasal Yaşamında Millî Görüşün Doğuşu: MNP” teziyle yüksek lisans yapmıştır. Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi Ana Bilim Dalı’nda “1990 Sonrası İslamcılığın Değişen Siyasal Dili” konulu teziyle doktora unvanı almıştır. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Çalışma Hayatı

1999 yılında eğitim sektöründe ticari faaliyetlere başlamıştır. Çözüm Dergisi Dershaneleri, Çözüm Yayınları, Martı Yayınları, Eğitim Vadisi Yayınları ve Çözüm Kolejlerinin Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Millî Gençlik Vakfı Ankara Şube Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı, Birlik Vakfı Ankara Şube Başkan Yardımcılığı ve MÜSİAD Ankara Şubesi Eğitim ve Danışmanlık Sektör Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) Üyesi’dir.

Siyasi Hayatı

1 Kasım 2015 (26. Dönem) ve 24 Haziran 2018 (27. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Sinop Milletvekili seçilmiştir. TBMM Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu ile Millî Savunma Komisyonu Üyeliği yapmıştır. Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Kâtip Üyesi’dir.

Eşi ve Çocukları

Evli ve üç çocuk babasıdır.

Kitapları

  • “Millî Görüşün Doğuşu: MNP”
  • İslamcılığın Değişen Dili 1990’lı Yıllar ve Siyaset
  • İslamcılığın Serüveni

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/Milletvekilleri/MilletvekiliDetay?donemKod=27&sicil=J73fSDQyIqc= Erişim: 21. 04. 2022
https://www.akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/27-donem/sinop/nazim-mavis/ Erişim: 21. 04. 2022
Twitter Erişim: 21. 04. 2022
https://nazimmavis.com/sayfa/biyografi Erişim: 21. 04. 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: