Niyazi Nefi Kara Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Niyazi Nefi Kara Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Niyazi Nefi Kara, milletvekili, hekim.

20 Ağustos 1969 tarihinde Antalya Manavgat’ta doğmuştur.

Eğitim Hayatı

1991 yılında Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı’nda uzmanlık yapmıştır. Orta düzeyde İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Aydın SSK Bölge Hastanesi, Denizli SSK Bölge Hastanesi, Antalya Medical Park Hastanesi ve Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı olarak görev yapmıştır.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencileri Derneği Yöneticiliği, Göller Bölgesi Nörolojik Bilimler Derneği Kurucu Üyeliği, Türkiye Beyin Araştırmaları Derneği Kurucu Üyeliği, Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Yöneticiliği, Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyeliği, Antalya Tabip Odası adına Antalya Demokrasi Güçleri Platformu ve Antalya Eşgüdüm Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Atatürkçü Düşünce Derneği, Hasta Hakları Derneği, Türk Nöroşirurji Derneği Üyesi ve Antalya Lisesi Mezunları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Siyasi Hayatı

7 Haziran 2015 (25. Dönem) ve 1 Kasım 2015 (26. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili seçilmiştir.

Eşi ve Çocukları

Niyazi Nefi Kara, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=26&sicil=o9IEwjAILms= Erişim: 19. 12. 2022
https://tr-tr.facebook.com/niyazinefikara/ Erişim: 19. 12. 2022
https://twitter.com/niyazinefikara Erişim: 19. 12. 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: