Nurettin Sönmez Kimdir? Nereli, Dizileri, Hayatı

Nurettin Sönmez Kimdir? Nereli, Dizileri, Hayatı

Nurettin Sönmez, oyuncu.

24 Temmuz 1978 yılında İstanbul da doğan Sönmez, Aslan burcudur.

Eğitim Hayatı

Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Ayrıca Diyalog İletişim Oyunculuk Okulunu bitirdi.

Güzel konuşma ve spikerlik kursuna gittiği sıralarda hocasının, Sönmez’de gördüğü ışığı söylemesi üzerine konservatuvar sınavlarına girmeye karar verdi.

İş Hayatı

Televizyon ekranlarındaki kariyerine 1999 yılında “Akşam Güneşi” adlı dizi ile başladı.

2013 yılında Bülent İnal, Burak Yamantürk, Osman Soykut, Burcu Kara, Özge Özpirinçci ve Umut Karadağ’ın oynadığı dizi Tatar Ramazan’ın 2. sezonuna dahil oldu. Sönmez, Ulvi karakterini canlandırdı.

Tanınmasını sağlayan dizi 2014 yılında ekranlara gelmeye başlayan “Diriliş Ertuğrul” oldu. Nurettin Sönmez, Diriliş Ertuğrul dizinde Bamsı Beyrek karakterine hayat verdi. 2019 yılında ise yeni ekranlara gelmeye başlayan Diriliş Osman’da yer alacak. Bu dizide oynayacağı karakter ise Diriliş Ertuğrul’daki Bamsı Beyrek olacak. Nurettin Sönmez, yeni dizide Burak Özçivit, Ragıp Savaş gibi isimlerle çalışacak.

Uzun yıllardan beri Uzakdoğu sporlarıyla uğraşan Sönmez, Uzakdoğu sporları ile ilgili, yurt içi ve yurt dışında eğitim ve seminerler veren bir eğitmendir. Bir dönem kendi blogunda yazılar yazan Sönmez, blogundaki yazıları kitap haline getirmeyi planlamaktadır.

Oynadığı Diziler

1999 Akşam Güneşi
2011 Mavi Kelebekler
2012 Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam
2013 Osmanlı’da Derin Devlet
2013 Tatar Ramazan
2014-2018 Diriliş Ertuğrul
2019 Diriliş Osman

Kaynakça

https://www.imdb.com/name/nm5068369/
https://www.trt1.com.tr/diziler/dirilis-ertugrul/oyuncu/bamsi-beyrek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir