Nurtaç Arslan Kimdir? Vali, Nereli, Eşi, Yaşı, Hayatı

Nurtaç Arslan Kimdir? Vali, Nereli, Eşi, Yaşı, Hayatı

Nurtaç Arslan, bürokrat, mülki idare amiri.

1976 yılında Amasya’da doğmuştur.

Eğitim Hayatı

İlk ve ortaöğrenimini Amasya Taşova’da tamamlamıştır. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. 2001 yılında İngiltere’de, 2014 yılında ise Selçuk Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmıştır.

22 Temmuz 2022 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Kamu Yönetimi Bölümü’nde doktorasını tamamlamıştır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

6 Ocak 1999 tarihinde Aydın Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başlamıştır. Sırasıyla, Karpuzlu (Aydın) ve Delice (Kırıkkale) Kaymakam Vekili, Acıgöl (Nevşehir) ve Aydıntepe (Bayburt) Kaymakamı, Sivas Vali Yardımcısı, Kurşunlu (Çankırı) Kaymakamı olarak görevler yapmıştır. İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı ve İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı olarak görevlerde bulunmuştur.

12 Mayıs 2022 tarihli ve 2022/209 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Bartın Valiliği görevine atanmıştır.

Eşi ve Çocukları

Evli ve üç çocuk annesidir.

Kaynakça

http://www.bartin.gov.tr/bartin-valisi-nurtac-arslan Erişim: 19. 04. 2023
https://www.aile.gov.tr/bartin/yoneticilerimiz/valimiz/ Erişim: 19. 04. 2023
https://twitter.com/MIANurtacArslan Erişim: 19. 04. 2023

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: