Onur Tuna Kimdir? Nereli, Dizileri, Filmleri, Biyografisi

Onur Tuna Kimdir? Nereli, Dizileri, Filmleri, Biyografisi

Onur Tuna, manken, şarkıcı, dizi oyuncusu ve sinema oyuncusu.

16 Temmuz 1988 tarihinde Çanakkale’de doğmuştur. Burcu yengeçtir. Boyu 1,95’m.dır. Babası Matematik Öğretmeni, annesi ise tabu dairesinden emeklidir. Bir de abisi vardır. Üç kedi ve iki köpeği vardır.

Eğitim Hayatı

Ortaokul zamanında lisanslı voleybol ve basketbol oynamıştır. Ayrıca tiyatroda da yer almaya çalışmıştır. 9 Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesinde ve Ege Üniversitesi Konservatuarı’nda Sanat Müziği eğitimi almıştır.

İzmir Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde 2.5 yıl oyunculuk eğitimi alan Tuna, ayrıca Üç Mota , Ayla Algan , Craft ve Saim Güveloğlu’ndan da eğitim alarak oyunculuğunu geliştirmiştir.

Çalışma Hayatı

Tiyatro sahnesine altı yaşındayken ‘İbiş’i oynayarak çıkmıştır. 14 yaşında gitar çalmaya, şarkı söylemeye çalışan Tuna,  Uzay Misali adlı albümünü 2018 yılında çıkarmıştır. Profesyonel mankenliğe ise üniversite zamanında başlamıştır.

Oyunculuk kariyerine 2011 yılında ekranlara gelmeye başlayan “Hayat Devam Ediyor” dizisi ile yapmıştır. Tuna, “Siraç Bakırcı” karakterine oynamıştır.

İlk başrol oyunculuğunu 2014 yılındaki “Filinta” dizisinde sergilemiştir. Onur Tuna, Naz Elmas, Serhat Tutumluer, Kayra Şenocak ile çalışmıştır. Ayrıca aynı sene ilk sinema filmi olan “Bi Küçük Eylül Meselesi”nde yer almıştır.

Şevval Sam, Talat Bulut, Eda Ece, Sevda Erginci ile 2018 yılında oynadığı “Yasak Elma” dizisi bitmeden kadrodan çıkmıştır. Tuna, 2019 yılında “Mucize Doktor” dizisinin oyuncu kadrosuna katılmıştır. Dizide “Ferman” rolünü oynamıştır. Dizide Tuna’nın yanı sıra Taner Ölmez (Ali Vefa), Sinem Ünsal (Nazlı), Reha Özcan (Adil) ve Hazal Türesan (Beliz) de yer almıştır.

Oynadığı Diziler

2019 Mucize Doktor

2018 Yasak Elma

2016 Cesur Yürek

2015 Filinta “Bin Yılın Şafağında”

2014 Filinta “Bir Osmanlı Polisiyesi”

2011 Hayat Devam Ediyor

Oynadığı Filmler

2019 Ağır Romantik

2014 Bi Küçük Eylül Meselesi

Kaynakça

https://www.fox.com.tr/Mucize-Doktor/oyuncular/
http://www.milliyet.com.tr/cadde/yakisiklilikla-basarili-olunmaz-2664079
https://www.instyle.com.tr/
https://www.haberturk.com/
https://www.cnnturk.com/magazin/onur-tuna-diziyi-izlerken-bazen-kendimden-tiksiniyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir