Osman Coşkun Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Osman Coşkun Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Osman Coşkun, milletvekili, kişisel gelişim uzmanı, öğretim üyesi.

14 Ekim 1962 tarihinde Yozgat Aşağıtekke Köyü’nde doğmuştur.

Eğitim Hayatı

İstanbul Boğaziçi Lisesi’ni bitirmiştir. 1983 yılında Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği’nde yüksek lisans yapmıştır. Erciyes Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde doktorasını tamamlamıştır. İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

1984–2007 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Erciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ERSEM) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Eğitimcisi ve Danışmanı olarak görevlerde bulunmuştur. Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Baş Tetkikçisi olmuştur. Kayseri ve Civarı Elektrik Dağıtım TAŞ Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

2011–2016 yılları arasında Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Yeni Çeltek Kömür ve Madencilik AŞ Genel Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurul Üyesi olarak görev yapmaktadır.  

Siyasi Hayatı

22 Temmuz 2007 (23. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Yozgat Milletvekili seçilmiştir. TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabi Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi, Çevre Komisyonu Üyesi, İçişleri Komisyon Üyesi olarak görevler yapmıştır.  

Eşi ve Çocukları

Coşkun, altı çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www5.tbmm.gov.tr/TBMM_Album/Cilt1-4.pdf Erişim: 01. 01. 2022
https://www.tbmm.gov.tr/Milletvekilleri/MilletvekiliDetay?donemKod=23&sicil=+6fvnd74ZaA= Erişim: 01. 01. 2022
https://www.akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/23-donem/yozgat/osman-coskun/ Erişim: 01. 01. 2022
https://www.osmancoskun.com.tr/ Erişim: 01. 01. 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: